جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان چهارمحال و بختیاری

city
   
 
  • رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری

   ارسال 64 مقاله به همایش ملی فرش دستبافت

    ارسال 64 مقاله به همایش ملی فرش دستبافت

   64 مقاله با محور بازاریابی و تخصصی تولید فرش به همایش ملی فرش دستبافت ارسال شد .

   مرکز چهارمحال و بختیاری ؛ رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت : از این تعداد30 مقاله با محوریت بازاریابی و 34 مقاله با محوریت تخصصی تولید فرش است

   علیرضا جیلان از آمادگی کمیته های برگزاری همایش ملی فرش دستبافت در چهارمحال و بختیاری با حضور رئیس مرکز ملی فرش ایران خبر داد و گفت : این همایش 24 تیرماه در شهرکرد برگزار می شود
   وی با بیان اینکه پس از بررسی و داوری 14 مقاله در همایش ارائه می شود، گفت: همایش ملی فرش دستباف چهارمحال و بختیاری با رویکرد تولید و صادرات فرش دستباف، آینده پژوهی فرش، فناوری و مواد اولیه، اقتصاد و بازاریابی، خلاقیت مدیریتی و طراحی فرش دستباف در شهرکرد برگزار می شود.
   جیلان، محوریت این همایش را کاربرد فناوری در تولید فرش دستباف و بازاریابی و صادرات دانست و افزود : مدیریت، اقتصاد و بازاریابی فرش دستباف استان، نقش نهاد، شرکت ها تشکل ها در توسعه صادرات فرش دستباف، راهکارهای بهبود کمی و کیفی در فروش و صادرات فرش دستباف، نقش رسانه ها، تبلیغات و فناوری اطلاعات در توسعه و فروش فرش دستباف، تجارت الکترونیک در بازاریابی و توسعه صادرات فرش دستباف و تاثیر سیاست های نهادهای حمایتی در تولید و صادرات فرش دستبافت در محورهای بازاریابی است.
   رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: همزمان با برگزاری همایش ملی فرش دستباف استان، از آلبوم 300 رنگ سنتی و ثابت گیاهی فرش توسط یکی از پیشکسوتان فرش بافی استان و آلبوم یکهزار و 200 رنگی سنتی و ثابت گیاهی یکی از دانش آموختگان علمی این رشته رونمایی می شود.
   جیلان افزود: در این همایش از مستند تلویزیونی فرش دستباف و آثار نفیس و قدیمی فرش دستباف استان رونمایی می شود.
   هم اینک 18 هزار بافنده فرش از مجموع بافندگان استان چهارمحال و بختیاری بیمه هستند که همکاری و تعامل دولت برای حمایت و بیمه کردن فرشبافان استان با هدف ایجاد شغل پایدار ضروری است.
   براساس آمارها 104 هزار بافنده فرش در این استان شناسایی شده و هم اینک 52 هزار دار قالی در قالب نه تعاونی فرش روستایی، دو تعاونی قالیبافی شهری و یک اتحادیه ساماندهی شده است.
   خردادماه امسال با پیگیری های سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، فرش دستباف چهارمحال و بختیاری در فهرست سازمان جهانی مالکیت فکری وایپو (WIPO) ثبت شد.
   کاربرد رنگهای زیبا با استفاده از عصاره گلها و گیاهان و مواد اولیه طبیعی، شادابی و زنده بودن طرحها و نقش های متنوع از عوامل تقاضای بالا برای خرید فرش چهارمحال و بختیاری است.
   بیشتر فرش های چهارمحال و بختیاری را 'یلمه' بروجن، 'گبه ریزباف' اردل، فرش 'بختیاری' مناطق عشایری و مناطق بختیاری نشین و فرش چالشتری شهرکرد تشکیل می دهد.
   براساس نظر برخی از محققان، طرح فرش 'سرو و کاج' چهارمحال و بختیاری بعنوان اصیل ترین طرح آریایی مطرح است.
   فرش نقش چالشتری چهارمحال و بختیاری در استانهای مختلف کشور و کشورهای حوزه خلیج فارس، اروپا، آمریکا و کانادا طرفداران فراوان دارد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 2,501,417
تعداد بازدید امروز : 1,601
آخرین به روزرسانی : 09:36  1397/02/03
Page created in 2.5824811458588 seconds.
memoryUsage : 43757Kb