جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان چهارمحال و بختیاری

city
   
 
  • رونمایی از سه اثر فاخر جهانی ،ملی واستانی در همایش ملی فرش دستباف با رویکردتولید و صادرات

    رونمایی از سه اثر فاخر جهانی ،ملی واستانی در همایش ملی فرش دستباف با رویکردتولید و صادرات

   همزمان با همایش ملی فرش دستباف با رویکردتولید و صادرات سه اثر فاخر جهانی ،ملی واستانی رونمایی می شود.

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت : همزمان با برگزاری همایش ملی فرش دستباف استان، از آلبوم 300 رنگ سنتی و ثابت گیاهی فرش توسط یکی از پیشکسوتان فرش بافی استان و آلبوم یکهزار و 200 رنگی سنتی و ثابت گیاهی یکی از دانش آموختگان علمی این رشته رونمایی می شود.
   سید نعیم امامی افزود: در این همایش از مستند تلویزیونی فرش دستباف و آثار نفیس و قدیمی فرش دستباف استان  و لوح فشره ثبت جهانی فرش بختیاری رونمایی می شود.
   وی همچنین گفت: 64 مقاله با محور بازاریابی و تخصصی تولید فرش به همایش ملی فرش دستبافت ارسال شده که از این تعداد30 مقاله با محوریت بازاریابی و 34 مقاله با محوریت تخصصی تولید فرش است.
   سید نعیم امامی از آمادگی کمیته های برگزاری همایش ملی فرش دستبافت در چهارمحال و بختیاری با حضور رئیس مرکز ملی فرش ایران خبر داد و گفت : این همایش 24 تیرماه در شهرکرد برگزار می شود .
   وی با بیان اینکه پس از بررسی و داوری 14 مقاله در همایش ارائه می شود، گفت: همایش ملی فرش دستباف چهارمحال و بختیاری با رویکرد تولید و صادرات فرش دستباف، آینده پژوهی فرش، فناوری و مواد اولیه، اقتصاد و بازاریابی، خلاقیت مدیریتی و طراحی فرش دستباف در شهرکرد برگزار می شود.
   امامی، محوریت این همایش را کاربرد فناوری در تولید فرش دستباف و بازاریابی و صادرات دانست و افزود : مدیریت، اقتصاد و بازاریابی فرش دستباف استان، نقش نهاد، شرکت ها تشکل ها در توسعه صادرات فرش دستباف، راهکارهای بهبود کمی و کیفی در فروش و صادرات فرش دستباف، نقش رسانه ها، تبلیغات و فناوری اطلاعات در توسعه و فروش فرش دستباف، تجارت الکترونیک در بازاریابی و توسعه صادرات فرش دستباف و تاثیر سیاست های نهادهای حمایتی در تولید و صادرات فرش دستبافت در محورهای بازاریابی است.
   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: براساس آمارها 104 هزار بافنده فرش در این استان شناسایی شده و هم اینک 52 هزار دار قالی در قالب نه تعاونی فرش روستایی، دو تعاونی قالیبافی شهری و یک اتحادیه ساماندهی شده است.
   خردادماه امسال با پیگیری های سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، فرش دستباف چهارمحال و بختیاری در فهرست سازمان جهانی مالکیت فکری وایپو (
   WIPO) ثبت شد.  

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 2,545,867
تعداد بازدید امروز : 915
آخرین به روزرسانی : 09:46  1397/02/29
Page created in 2.4668459892273 seconds.
memoryUsage : 43337Kb