city
   
 
  • چهارمحال و بختیاری :

   بررسی مشکلات ارزی شرکت های صادرکننده

   بررسی مشکلات ارزی شرکت های صادرکننده

   مشکلات ارزی شرکت های صادرکننده چهارمحال وبختیاری با حضور رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بررسی شد.

   استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه برخی تبعیض های قانونی موجب عقب ماندگی مناطقی از کشور شده است، بر اصلاح این قوانین تاکید کرد. بررسی مشکلات ارزی شرکت های صادرکننده چهارمحال وبختیاری

   اقبال عباسی دراین نشست افزود:این تبعیض ها درمسائل اقتصادی مشهوداست وسبب شده تا استانهای کوچک ازقبیل چهارمحال و بختیاری نتواند همپای سایر دیگر مناطق رشد کند.

   استاندار چهارمحال و بختیاری افزود: قیمت انشعابات آب، برق و گاز و قیمت زمین در تمامی شهرک‌های صنعتی کشور به یک اندازه است و همچنین نرخ سود بانکی جهت سرمایه‌گذاران در تمام استان‌ها به یک میزان تعیین شده است و همین مسئله موجب می‌شود سرمایه‌گذاران رغبتی برای حضور در استان‌های محروم نداشته باشند.

   عباسی گفت: برای ایجاد تعادل و توازن اقتصادی درکشور علاوه برآنکه باید قوانین موجود اصلاح شود، باید برای جذب سرمایه گذاران در استانهای کوچک مشوق هایی در نظر گرفته شود.

   در این نشست نمایندگان برخی واحدهای تولیدی وصنعتی استان،کمبود نقدینگی ناشی از نامتعادل بودن نرخ ارز، بروکراسی اداری، عوارض گمرکی و صادراتی، خشکسالی و پیامدهای ناشی از کم آبی، مشکل در تامین تهیه مواد اولیه ، نبود زیرساخت های حمل و نقل را از مهمترین مشکلات و دغدغه های خود مطرح کردند.

   در این نشست همچنین راهکارهای حمایت از سرمایه گذار بخش خصوصی و مقابله با دلال بازی و واسطه گری در اقتصاد از سوی کارشناسان ارائه شد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 2,997,863
تعداد بازدید امروز : 346
آخرین به روزرسانی : 12:57  1398/01/28