city
   
 
  • چهارمحال و بختیاری:

   رونمایی طرح "تاپ" وزارت صنعت،معدن و تجارت ،بزودی

   رونمایی طرح "تاپ" وزارت صنعت،معدن و تجارت ،بزودی

   طرح "تاپ" وزارت صنعت،معدن و تجارت همزمان با 22 بهمن رونمایی و اجرایی می شود.

   معاون معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزیر صنعت، معدن و تجارت در سفر به شهرکرد گفت: سامانه توانمندسازی ، تولید و توسعه و اشتغال پایدار ( تاپ) این وزارتخانه همزمان با 22 بهمن ماه رو نمایی می شود.

   برات قبادیان افزود:در این طرح ، اشتغال فراگیر دانش آموختگان دانشگاهی مد نظر وزارتخانه صمت است.
   وی گفت: با اجرای این طرح بیش از 100 هزار بنگاه بزرگ و کوچک با ورود به این سامانه می توانند نیازهای خود را از طریق دانشگاه و شرکت های دانش بنیان تامین کنند.
   به گفته وی، این طرح به صورت پایلوت در چند استان از جمله چهارمحال و بختیاری اجرایی می شود.
   قبادیان گفت: ایجاد و فعال سازی واحدهای تحقیق و توسعه در بنگاه های متقاضی، دانش بنیان سازی محصولات و اقتصادی کردن ساختار تشکیلات و محصول بنگاه های اقتصادی از اهداف این طرح است.
   معاون پژوهش، آموزش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: اجرای این طرح در تمام استانهای کشور هم از سال آینده انجام خواهد شد.
   قبادیان افزود: در کشور 5 میلیون دانشجو مشغول تحصیل است و 100هزار هیات علمی مشغول فعالیت هستند که این یک ظرفیت برای پیوند صنعت با دانشگاه است.
   وی، به کسب رتبه سوم ایران در حوزه علم و فناوری اشاره کرد و گفت: توجه به بحث اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی در اولویت برنامه های دولت است.
   قبادیان با بیان اینکه طرح تحقیق و توسعه فناوری واحدهای صنعتی (R&D)در حوزه صنعت در دست اجراست، گفت: راه اندازی این واحدها در دولت دوازدهم 2 برابر شده است.
   به گفته وی، هم اکنون حدود 2 هزار واحد صنعتی در این زمینه فعالیت می کنند که پیش از این تعداد994 واحد بوده است.
   با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت 28 طرح صنعتی با اشتغالزایی 473 نفر و اعتباری بیش از 787میلیارو 500میلیون ریال در استان چهارمحال وبختیاری به بهره برداری رسید

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 3,026,848
تعداد بازدید امروز : 407
آخرین به روزرسانی : 13:56  1398/02/31