X
سه شنبه, ۱۷ فروردین ۱۴۰۰ ۱۰:۵۳ ۱۴
چچ
آغاز طرح نظارتی ضیافت رمضان در چهارمحال و بختیاری

چهارمحال و بختیاری:

آغاز طرح نظارتی ضیافت رمضان در چهارمحال و بختیاری

طرح نظارتی "ضیافت رمضان" در استان چهارمحال و بختیاری آغاز شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان گفت:همزمان با سراسر کشور، طرح نظارت بر بازار ماه مبارک رمضان با عنوان «ضیافت» وبا همکاری ۴۰ بازرس وکارشناس 120بسیجی در قالب ۲۰ گروه دراین استان آغاز شد.

سجاد رستمی افزود: اجرای این طرح تا پایان ماه رمضان و با نظارت بر نحوه توزیع، کیفیت و قیمت کالاهای پر مصرف ادامه دارد.

وی گفت:اولویت این طرح نظارتی علاوه بر کنترل فرآینده خدمات رسانی اصناف به مردم، نظارت بر حسن اجراء تأمین و توزیع به موقع کالاهای مورد نیاز اعم از سهمیه های اختصاص یافته استانی درقالب اقلام تنظیم بازاری ودیگرکالاهای پرمصرف ، حصول اطمینان ازصحت جذب وعرضه سهمیه های تخصیص یافته در شبکه تعریف شده با قیمت مصوب و برخورد مؤثر و بازدارنده با تخلفات احرازی است.

رستمی نظارت مؤثر بر فروش های فوق العاده اعم از اصناف و فروشگاه‌های زنجیره‌ای ،کنترل و پایش وضعیت عرضه و قیمت اقلام اولویت دار به ویژه اقلامی که دارای سقف قیمت مصوب هستند و جلوگیری از افزایش نامتعارف قیمت ها از دیگر موارد مورد بررسی در این طرح است.

وی اقلام سهمیه ای مشمول طرح ضیافت راشامل برنج وارداتی، گوشت منجمدگوساله روغن نباتی و شکرخانواراعلام کرد و گفت:موادپروتئینی، اقلام لبنی،قندوشکر، زولبیا و بامیه، خرما، برنج، روغن ، حبوبات، میوه، سبزیجات و شیرینی­های پر مصرف و مرسوم از جمله بیشترین کالاهای مصرفی در ماه رمضان است.

رستمی افزود:رعایت نرخ‌های مصوب و سود قانونی، نصب برچسب قیمت بر روی تمامی کالاها و صدور فاکتور رسمی در قبال فروش کالا از مواردی است که همه اصناف ملزم به رعایت آن هستند.

وی از مردم استان خواست درصورت مشاهده هر گونه تخلف در این زمینه، موارد را از طریق شماره تلفن ۱۲۴ گزارش کنند

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 12.104726632436
Query time: 11.209176222483